Det er alltid like spennende å finne ut hvor turen skal gå. Natur og opplevelse står selvsagt i høysetet, men noen utfordringer skader jo heller ikke. Besøke familien – ihvertfall for å få en overnatting eller to, hvor telt og campinghytte kan unngås.
Se litt i NAF boken -legg opp til noen høydepunkter som skal besøkes. Løkken Verk er et fint sted på veien til Kristiansund. Her bor min bror med familie, så da er overnattingen i boks første natten. Kanskje får jeg middag også. Atlanterhavsveien kan være et fasinerende skue – i sol og kanskje tilnærmet vindstille. Molde er jo heller ikke å forakte. Det andre målet var å besøke datter og svigersønn som bor i Nordfjordeid, men de har reiste på bryllupstur, så da skipper jeg dette stedet i denne omgang. For en bergenser så er et stopp i Bergen obligatorisk, og solen skinner nesten alltid i Bergen. Har bestilt en todagers overnatting hos min andre bror, da gjerne på hytten deres på Radøy.
Etter å bli pleiet og stelt med på beste måte (det er ihvertfall planen), så går turen videre til herlige Hardanger. På hvilken side er det artigst å sykle – det må jo bli Jondal og Herand siden. Da er det et naturlig stopp i Utne før jeg drar videre opp på Hardangervidden og forhåpentligvis ser Geilo før kvelden kommer. Etter Geilo så håper jeg på lett medvind for da vil jeg prøve å komme til hytten på Meheia hvor resten av ferien skal avvikles. Den siste strekningen blir nærmere 180 km, så det kan jo bli litt drøyt – men det kan jo gå bra.
Dette er hovedlinjene – da er det å legge litt mer detaljer på plass.
Legg igjen en kommentar